Gazete Duvar 1 yaşında

08 Ağustos 2017 Salı  |  GÜNLÜK

Yayın hayatına 8 Ağustos 2016'da başlayan Duvar Gazetesi birinci yaşını kutluyor. Gazete Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz yıldönümü nedeniyle aşağıdaki yazıyı kaleme aldı:

"Yıldönümlerimizi birlikte kutlayacağımız dost ve meslektaşlarımızın özgürlüklerine kavuştuklarını görmek dileğiyle tekrar merhaba

Bu bir yıl içinde çok borçlandık.

Yayına başladığımız 8 Ağustos 2016 gece yarısından itibaren okuyan, yazan, destek veren, eleştirilerini söyleyen, kızan, iyiyi kucaklayıp kötüyü defetmek için bildiğini yapan herkese teşekkür ederiz.

Kökle yaprağın havada birlikte uçuştuğu, iyiyle kötünün ayırt edilemediği, doğruyla yanlışa hınçla yer değiştirildiği, sevgiyle nefretin iç içe geçirildiği bir atmosferde, yük sırtlanan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Kendi kendine konuşmanın bile tehlikeli olduğu yerde birikimlerini ve uzmanlıklarını paylaşan yazarlarımız, başarılmış, hüsnü kabul görmüş yönlerimizin artmasına çok ciddi katkılar sağladı, sağlıyor; yazmaya devam eden etmeyen herkese teşekkür ederiz.

Günlerin bir yandan geçmek bilmediği bir yandan gelmek bilmediği bir zamanda, o kadar meslektaşımız cezaevindeyken, o kadar kurum tarumar edilmişken, o kadar kişi işsiz kalmışken, işini yaparak ayakta kalmaya çalışan refikimiz yayınlara teşekkür ederiz.

Bu kötü günler geçecek. Bu günler geçerken bildiğimiz üzere en iyisini yapma sözüyle yola çıktık. Sözümüz baki: Hata ve kusurları azaltıp iyi ve güzel işleri artırma çabamız devam edecek. Koşulları düşünürken kötümserlik için ne kadar bol malzeme olursa olsun, iyiye yönelik çabanın gördüğü destek umutsuz olmaya izin vermiyor.

Yıldönümlerimizi birlikte kutlayacağımız dost ve meslektaşlarımızın özgürlüklerine kavuştuklarını görmek dileğiyle, yeni bir yıl için, tekrar merhaba..."

Yazının orjinalini okumak için TIKLAYIN