'Ertuğrul yine kıvırıyor'

13 Ağustos 2017 Pazar  |  GÜNLÜK

Emin Çölaşan bugün Sözcü'de, Hürriyet'te Ertuğrul Özkök'ün kendisi hakkında yazdıklarına "Ertuğrul yine kıvırıyor" başlıklı yazıyla yanıt verdi.

Yazıdan bazı bölümler şöyle:

"Yıllarca Hürriyet Gazetesi'ni yöneten ve sahibinin sesi adıyla bilinen Ertuğrul Özkök ilginç biridir. Esen rüzgara göre eğilip bükülmeyi bizim gazetecilik piyasasında en iyi bilen arkadaştır. Kimin rüzgarı güçlüyse onun emrine girer. Akif Beki bu iktidar tarafından Başbakanlık Basın Müşaviri yapılmıştı. Doğan Grubu'nun beş Başbakanlık muhabirinin Başbakanlık binasına girmesi yasakladı. Gazetenin başında olan Ertuğrul tepki gösteremedi, ağzını bile açamadı...Çünkü o talimat Akif'e Recep Tayyip Bey tarafından verilmişti ve Ertuğrul'un böyle bir olaya karşı çıkması söz konusu olamazdı! Patronu Aydın Doğan'la birlikte sessiz kaldılar, beş muhabirin Başbakanlıktan kovulmasını içlerine sindirdiler!

Dünkü yazımda da anlatmıştım, esas ilginç gelişme bir süre sonra oldu. Yine Recep Tayyip'ten gelen emir doğrultusunda bunlar Akif Beki'yi Hürriyet Gazetesi'nde köşe yazarı yaptılar.

İnanılır gibi değil... Dünyada böyle bir örnek herhalde yoktur...

Ve Akif Hürriyet'te yazmaya başladı.

* * *

Bu Ertuğrul'un geçmişini, marifetlerini, yüze gülüp arkadan geçirmelerini en iyi bilenlerden biriyim.

Bu açıdan bakıldığında geçmişte de böyleydi.

Ancak o yıllarda henüz "Gençlik heveslerine" kapılmamış, yakışıklı erkek havalarına girmemiş, kırışıkları gitsin diye yurtdışında botoks yaptırmaya
başlamamıştı. Giysi modelliği ve diskoteklerde disk jokeylik de yapmıyordu.

Bu açılardan geçmişte normaldi, sonra sapıttı ve dağıttı.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN