Dinle küçük adam

16 Ağustos 2017 Çarşamba  |  MENTOR

Dinle küçük adam; sen onu tanımazsın, tanıyamazsın çünkü sen büyük adamların arkasından gidersin, o kimsenin ardından gitmez.

Sen küçük adam; bana kaç para vereceksiniz diye sorarken O  ülke bayrağını göndere çektirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz.

Bak küçük adam; O demokrasi dostudur, bir anda yüz bin kişi olur, sen dizlerinin üstünde canavarın yüzüne bakmaktan korkarken o canavarların yüzüne tükürmekten çekinmez, o yüzden onun stadına sadece kanarya inebilir.

Bilmezsin sen küçük adam, anlamazsın, O Mehmetçiğin namlusunda mermi, tüyü bitmemiş yetim için okuldur, kitaptır, sen ben vergi ödemiyorum diye bas bas bağırıp bundan mutlu olurken o vergi ödemekle kalmaz atlet olur, Ay-Yıldızlı bayrak olur.

Senin değerin ve ilken yoktur küçük adam, bir kaç teneke kupa için her şeyi yaparsın, devletini önüne gelene şikayet edersin ama o bizzat devleti ona kumpas kurduğu halde devletim bana kumpas kurdu diye savunmaz kendisini, sen de sırf  kendini savunmadı, korumadı, devletini korudu diye onun gözlerini oymaya çalışırsın.

Senin merhametin de yoktur küçük adam; binlerce insanın alın terine bulanmış paraları burası borsa diye cebine atıverirsin, sen acıları görmezsin küçük adam sen sadece ne olursa olsun kendine mutluluk istersin.

Senin değerin de yoktur be küçük adam, o bayrağı göndere çektirirken sen acaba Mehmetçiğin namlusunu boş bıraktım acaba tüfeğini de kapıp stat harcı yapabilir miyim diye düşünürsün.

Bak küçük adam sana göre kimsenin görmediği her şey meşrudur yardım paraları falan kaybolur ama o yardımlarını bile kimsenin görmesini istemez.

Küçük adam nasıl olur da kazandığın başarıların resimlerini kapatırsın, oysa o dünya alemin kirletmeye çalıştığını müzesine çağırır  temizliğini görsünler diye, kapatmak utançtandır küçük adam nasıl bilmezsin.

Onun kimseye borcu yoktur küçük adam çünkü kimsenin önünde eğilmez ama sen borcunu ödemezsin be küçük adam borçlu olmaktan kazanç umarsın.

O kimseden yardım istemez her şeyini kendi yapar ama siz be küçük adam siz istemekten hiç utanmazsınız.

O isyandır, baş kaldırıştır, teslim olmamakdır küçük adam sen bilmezsin çünkü sen hiç özgür olmadın nasıl bileceksin?

Sen onun adını koyamazsın küçük adam çünkü sen onun olduklarını hiç olamadın.

O yüzden onu hiç sevmezsin küçük adam çünkü o senin olmadıkların ve asla olamayacaklarındır, her yerde ayağa kalkmayanların olduğu şeydir o. 

Dinle küçük adam sen değerin olmadığın için küçüksün çünkü küçük olduğun için hiçbir değere tutunamazsın.