Bütün suç taraftarda!

30 Ağustos 2017 Çarşamba  |  MENTOR

Fenerbahçe'de yeni gelişmeler var, eğer  tek amacınız hizmet etmek değil yönetimi elde tutmak ise her zaman bağımlı bir medyaya ihtiyacınız olur çünkü gerçek yerine neyin size yararlı olduğu önemlidir.

Son zamanlarda böyle bir medya türedi, görüntü Fenerbahçe'nin iyiliğini düşünüyorlar ama verdikleri mesaj şu "Fenerbahçe'nin başına ne geldiyse taraftarı yüzünden geldi" Çok uzun süredir çok iyi bir hayvan severim çünkü hayvanlar asla bu kadar iki yüzlü olamaz.

Kulübü yandaş oyuncuların çiftliği haline getiren, yetenek yerine yağcılığı en büyük performans kriteri yapan, kulübün her yerine plansızlık, sevgisizlik, nefret ve öfke tohumları saçan, tesis yapıp bundan propaganda malzemesi üretsin diye Fenerbahçe'nin yüz milyonlarca dolarını sokağa atıp kulübü FFP kıskacına sokanlar masum, 3 Temmuzda kulübü için kanını akıtan, kendi stadında annesine küfredilen, stattan kovulan taraftar hala Fenerbahçe'sine destek oluyorken suçlu öyle mi?

Kusura bakmayın ama bu soruyu soracağım, siz nasıl insanlarsınız hadi utanma duygunuzu kaybetmişsiniz evlatlarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz, bu ikiyüzlülüğün burada kalmayacağını, sevgilinizle, evladınızla, arkadaşınızla herkesle olan ilişkinizi çürüteceğini ve "kötü" insan olduğunuzu. olabileceğinizi nasıl görmüyorsunuz?

Evet Fenerbahçe taraftarı duygusal ve bu nedenle zaman zaman doğruyla yanlışı karıştırıyor ama olanların sorumluluğunu taraftara yüklemek ne bileyim bence en hafif deyimi ile aymazlıktır.

Fenerbahçe tarafında son zamanlarda gelişen bir başka medya daha türü var, diyorum ya hep kötü Fenerbahçe satıyorlar diye, bu defa Fenerbahçe taraftarına satıyorlar bunu. Aslında Fenerbahçe'nin asıl sorunu yönetim ve teknik heyeti iken tepkiyi oyunculara yöneltiyorlar amaç futbolcuları yok edip Fenerbahçe'yi hazır FFP kıskacında iken bir daha kolay kolay dönemeyeceği noktaya getirmek, medyada  kim Fenerbahçe kadrosuna,  futbolcusuna yetersiz diyorsa bilin ki o adam art niyetlidir, bu adamların 3 Temmuz'da her gün Fenerbahçe'ye saldıran adamlardan farkı yoktur ve amaçları sadece Fenerbahçe'ye zarar vermektir. Fenerbahçe'nin problemi yönetim anlayışı ve teknik kadro yetersizliğidir onun dışında kadrosu ligin belki de en iyi kadrosudur.

Zaten bunu ben söylemiyorum yaşam teyit ediyor.

Kjaer 12.5 milyon euro, Josef 11 milyon euro Türkiye'de bu bonservis bedelini getirecek kadrosunda oyuncusu olan kulüp var mı, çekinmeyin söyleyin, yok.

Alper'i 3 büyük kulübün ağzı akarken Fenerbahçe aldı.

Ozan 3 büyük kulüp her türlü yolu denerken o Fenerbahçe'yi seçti.

Lens, Caner, Gökhan gibi Fenerbahçe'nin istemedikleri rakipleri için büyük zafer sayılıyor.

Topal ve HAK'a daha yeni Galatasaray tav oluyordu.

Beğenmediğiniz İsmail Beşiktaş'ın ilk şampiyonluğunda sol bekti uzatmaya gerek yok, Fenerbahçe'nin sorunu kadrosu veya futbolcu yetersizliği değildir. Fenerbahçe'nin sorunu yetersiz teknik kadro ve kötü yönetimdir.

Elbette dünyanın en iyi takımında olduğu gibi Fenerbahçeli futbolcuların da kötü olanı veya hatalı olanı var ama her şey aynı iken Ersun Yanal sadece iyi bir kaleci ile bu takımı açık ara şampiyon yapar.

Sonuç; Fenerbahçe'nin asıl zaafiyetleri yerine taraftarı veya futbolcuyu suçlayan görürseniz bilin ki o adamlar kripto FETÖ/PDY mensubudur, 3 Temmuz artığıdır onlara itibar edip reyting kazandırmayın. 

Not; Kjaer ve Josef'in  iyi paralara satılması sonucu bazı kripto FETÖ'cüler bu transferlere ilişkin asılsız iftiralarda bulunuyor ve suç işliyorlar. Sermaye Piyasası Kanununa göre suç işliyorlar, Fenerbahçe yönetimi bu adamlar hakkında suç duyurusunda bulunmalı, Fenerbahçe Futbol A.Ş. halka açık bir şirkettir ve önüne gelen aklına geldiği gibi  sahte suç üretip iftira edemez.