'Hürriyet'e kayyum atanabilir' iddiası

31 Ağustos 2017 Perşembe  |  GÜNLÜK

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, işadamı Aydın Doğan'ın tutuklanabileceği ve Hürriyet'e kayyum atanabileceğine ilişkin bir yazı kaleme aldı, yazıdan bir bölüm şöyle:

"Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir.

Aydın Doğan'ın üç ayrı davası şu an Türk mahkemelerinde beraber ilerliyor. Savcılarımız toplamda Aydın Doğan'ın 60 yıldan fazla hapis cezası yatması gerektiğini hukuken iddia ediyorlar. Bu davalar sıradan bir vatandaş için açılsa o vatandaş şu an hapisteydi. Bunu tüm hukukçular söylüyor. Aydın Doğan'ın bu tür davaların uzmanı olarak yanına aldığı başdanışmanı Zafer Mutlu da bunu biliyor. Bu davalardan biri Aydın Doğan'ın "çıkar amaçlı suç örgütü lideri" olarak suçlandığı ve hakkında 24.5 yıl hapis istenen akaryakıt kaçakçılığı davasıdır. Bunlar Cem Küçük olarak benim iddiam değil çok kıymetli Cumhuriyet Savcılarımızın iddialarıdır."

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Doğan Holding'den yapılan açıklamada ise,"Cem Küçük ve Fuat Uğur'un yazılı, görsel ve sosyal medyada sürdürdükleri iftiraları karşılıksız bırakmayacağız" denildi.