Baskette neden elendik?

11 Eylül 2017 Pazartesi  |  KEÇİ FİKRİ

Efendim, iyi günler, iyi haftalar dilerim.

Ben de çoğunuz gibi Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ekran başındaydım. Milli Takım İspanya'ya yenilip turnuvaya veda edince bu işin peşine düşmeye karar verdim. 

"Neden elendik, Fikri bu sorunun cevabını bulmak zorundasın" dedim kendime.

Benim istatistiklerle işim olmaz, ben konulara daha derinden, daha bilimsel yaklaşan bir abinizimcool

Mücaledeyse evet, çocuklarına hakkını teslim etmemiz lazım 5 numara 10 yıldız. Ama oynadığımız basketbol için aynı şeyi söyleyemem özellikle İspanya maçında, özellikle Semih Erden için.

Gerçeklere ulaşmam o kadar da zor olmadı, suçluyu hemen kulaklarından tutup yakalayıverdim, sıkı durun açıklıyorum:

Reklamlar.

Evet turnuvadan elenmemizin bir numaralı sorumlusu televizyon reklamları!

Açık konuşalım, Garanti reklamındaki müziği duyup da çocukların iyi basketbol oynaması mümkün mü? Turnuva başından beri binlerce kere dinlediğimiz o sinir bozucu müzik insanda basket oynayacak hal mi bırakır Allah aşkına?!angry

Ayrıca çocukların turnuva öncesi oynatılmadığı reklam kalmamış, her önüne gelen bir film çekmiş, konsantrasyon falan hak getire. O kadar çok reklam filminde oynatmışlar ki çocukların değil ribant almak salonda adım atmaları bile mucize!

Bi de kimin aklına geldiyse çocuklara çekimlerde "sert bakın ha" demişler, hey Allahım!no

Sonra efendim Cedi Osman'ın dramına ne demeli?

Şampuan reklamında oynuyor, ya çocuk her maç boyunca defalarca duş alıp saçlarını yıkıyor. Evladım ben sana ıslak saçla basket oynama demedim mi? Garibim sonunda üşüttü tabii.sad Annesi dayanamadı ta Makedonya'dan aradı. Ne diyordu reklamda, "Annesi öpünce Cedi hazır."

Gelelim Semih'in İspanya maçındaki kötü performansına.

Sen Cedi'yi reklam yıldızı yapıp Semih'i unutursan çocuk da böyle tavır yapar tabii. Oynatsana mesela rakip şampuan reklamında. Biz de görelim, kim daha çabuk duş alıyor, kim daha çabuk saçlarını kepekten arındırıyor, kim ellerini saçlarına daldırıp ahenkle dans ettiriyor.

Melih Mahmutoğlu'nun durgunluğunu da farketmedim değil. Oynatsaydın çocuğu traş bıçağı reklamında bak nasıl üçlükleri yağdırırdı İspanya potasına.

Neyse, umarım bu turnuva ders olmuştur.

Kim ne derse desin, bu çocukları seviyoruzheart

Haa, futbolcular da inşallah anlamıştır, milli takım öyle olmaz böyle olur.