Mediha Olgun serbest

23 Eylül 2017 Cumartesi  |  GÜNLÜK

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği 120 gündür tutuklu bulunan Sözcü Gazetesi İnternet Sorumlu Haber Müdürü Mediha Olgun'un adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Akşam saat 22:10 sıralarında Mediha Olgun, Bakırköy Cezaevi'nden tahliye oldu.

Savcılığın tahliye talebini değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, talebinyerinde gördü ve Mediha Olgun'un tahliyesine karar verdi.
İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği kararında şöyle denildi:

"Dosyada yapılan inceleme sonucunda Mediha Olgun'un sabit ikamet sahibi olduğu, soruşturmanın geldiği aşama, şüphelinin ailevi sorunları, tutuklu kaldığı süre değerlendirildiğinde tutuklu kalmasının soruşturmaya katkı sağlamayacağı, bu aşamadan adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yeterli, ölçülü ve orantılı bir tedbir olacağı anlaşıldığından yurtdışı çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verilmiştir."

Cezaevi çıkışında doğum günü sürpriziyle karşılaşan Olgun yaptığı açıklamada, "Adalete güveniyorum dedim, hala güveniyorum. Dosyamızın da alnımızın akıyla çıkacağına eminim. Tutuksuz yargılanma esas olmalı diye düşünüyorum ve özellikle gazeteciler tutuksuz yargılanmalı diye düşünüyorum. Her şeyin yoluna gireceğinden eminim ben. Bir süreçten geçiyoruz ve bu süreç bitecek inanıyorum" dedi.

(Sözcü)