Derbilerin favorisi Fenerbahçe'dir

23 Eylül 2017 Cumartesi  |  MENTOR

Çok uzun süredir yazıyorum, ligin en kaliteli kadrosu Fenerbahçe'de ama 3 yıldır iki büyük defosu var: İki pozisyonu, kaleci ve teknik direktörü rakiplerinin çok gerisinde, aslında Hollandalı iyiydi ama o da yönetime kızıp takımı sabote etti.

Beşiktaş maçında kalecisini buldu Fenerbahçe, Kameni'nin Cenk'in kafa vuruşunda çıkardığı topta muhtemelen Volkan kımıldayamazdı ama ikinci defo hala oradaydı ve yaptığı hata ile ilk yarı mükemmel oynayan takımı ikinci yarı orta sahayı geçemez hale getirdi.

Hiç değişiklik yapmadan Souza'yı stopere alıp tek ön libero ile oynayabilir ve iyi oynayan takımı bozmamış olurdu. Ekici hem adam eksiltiyor hem topu ileri oynuyor hem de oyun görüşü mükemmel ilk yarıdaki iyi oyunun en önemli parçası idi ama Aykut Kocaman onu çıkarıp hem takımın yaratıcı tek oyuncusunu yok etti hem de orta sahayı eksilterek oyunun Fenerbahçe sahasına yıkılmasına neden oldu.

Güya savunma güçlü kaldı ama bu takım savunma yapmayı bilmiyor, iki hat halinde diziliyorlar, arada büyük boşluklar kimse adam takip etmiyor, Beşiktaş aradaki boşluklarda elini sallayarak top oynadı, golü de buldular, hem savunma oynayıp hem bu kadar rakibe geniş alan bırakmak tam bir teknik adam faciası eğer savunma oynuyorsan ilk iş rakibe nefes aldırmayacaksın, rakip top kullanamayacak ama nerede Beşiktaş istediği gibi top çevirdi, tesadüf penaltı golü olmasa maç gitmişti.

Souza stopere geçip ikinci yarıya Ekici başlasa yorulunca Alper oyuna girse Fenerbahçe fark yapardı, çok bariz oyun üstünlüğü vardı Fenerbahçe'nin, maalesef hocanın savunma takıntısı ikinci yarı oyunu Beşiktaş'a verdi, savunmadan anladığı da takımı dörtlü iki blok haline ceza sahası önüne dizmek ne adam kovalama ne baskı var.

Takımdaki her futbolcu çok iyiydi ilk yarı medyanın Fenerbahçe takıntısı ile şişirdiği Beşiktaş'ı sürklase ettiler ama hocanın artık Kadıköy'e yakışmayan korkuları ikinci yarı onları oyuna ortak etti.

Hakemi beğendim ama Quaresma en az iki kere atılmalıydı ikisinde de kasti tekme attı, hele Valbuena'ya attığı tekmeyi hakem gördü ve sarıyla geçiştirdi ama hakemin ona duyduğu sempatiye rağmen zorla attırdı kendini, Fenerbahçe'ye gösterdiği kırmızı kartlar eyyamdı o pozisyonlardan önce Beşiktaşlı oyuncular kırmızı görmemiş olsa iki pozisyona da sarı kart verirdi bence.

Lens daha önce dediğim gibi kötü takımın iyi oyuncusu idi, at önüne koşsun 10 tane top kaybedip 2 tane pozisyon bulan adam, Beşiktaş'a hayırlı olsun, Fenerbahçe takıntıları büyük bir kazık yemelerine neden oldu, bu takımda daha Dirar ve Skertel eksik bu kadroda Lens oynayamazdı çok doğru karar, Isla da Dirar da Lens'den çok daha iyi oyuncu.

Hep söylüyorum, medyada Fenerbahçe takıntısı var hepsi Fenerbahçe faşisti, rüya takım Beşiktaş 13, düşme adayı Fenerbahçe 11 puan, üstelik kalecisi de çuvalla hatalı gol yemiş. Maalesef Türk spor medyası 3 Temmuz'dan sonra -ki hak ettiler- büyük bir çöküş içinde onların bildiği futbolu taraftar kahve sohbetinde bile konuşmuyor, en iyileri dahil bir tane futbola katkı yapan yok, oradan buradan nefret, kavga, popülizm rating hepsi bu yüzden kısa sürede tükeniyor. Futboldan çok daha kötü durumdalar.

Uzun sözün kısası Fenerbahçe ligin en iyi kadrosu. Ben yazayım da spor medyası öğrensin, nerede olursa olsun derbilerin favorisi Fenerbahçe'dir, tamam futbol bilginiz yok onu anladık okuma yazma da mi bilmiyorsunuz, Galatasaray ve Beşiktaş'ın Kadıköy'de gün yüzü görmediği tarih kitaplarında yazıyor, bir dahaki derbide önce tarih kitabı okuyup sonra konuşun.