Ali Palabıyık'ı 'harcayacaklar'

26 Eylül 2017 Salı  |  MENTOR

Ali Palabıyık kötü bir not almış ve dinlendirilecekmiş.

Daha önce yazmıştım, hakem Quaresma'nın Souza ve Valbuena'yı kasıtlı tekme atmasını görmezden geldi, Pepe'nin dirseğini önemsiz buldu ve en önemlisi denkleştirmek için 2 Fenerbahçeli futbolcuyu gereksiz yere attı.

Ayrıca akan oyunda basit pozisyonlarda bütün takdir haklarını Fenerbahçe aleyhine  kullandı, hakemden şikayet etmesi gereken Fenerbahçe ama bunun önemi yok medyadaki yandaşları ile algıyı yarattılar, Kameni'nin hakemin düdüğünü duyup müdahale etmediği pozisyondan "nizami gol" ürettiler, Şimdi de adil olması mümkün olan hakemlere gözdağı vermek için Ali Palabıyık'ı harcayacaklar.

Amaç hakemlere Fenerbahçe lehine düdük çalarsanız hakemliğiniz biter mesajı vermek.

Öyle olmasa Fenerbahçe'nin bir maçta 2 penaltısını görmezden gelip 1 golünü yiyen Cüneyt Çakır hakemlik yapamazdı.

Meireles'e tükürmediği halde tükürdü diyerek sahte rapor yazdığı tahkim kararı ile kesinleşen Halis Özkahya hakemliği bırakırdı.

Beşiktaş'a ofsayt ve faulden iki gol hediye eden yine Özkahya çoktan hakemliği bırakmış olurdu.

Konu Ali Palabıyık falan değil, konu Fenerbahçe'ye karşı TFF nezdinde kurulan şer birliğinin hakemleri kendi arzu ettiği çerçeveye çekme operasyonudur.

Ligin, Beşiktaş'ın TFF Başkanına borcu olması gibi karanlık bir gölgenin altında oynamasına sesini çıkarmayan Fenerbahçe yönetimi bu sinsi operasyona susmamalıdır.

Yazdım ama herhangi bir şey yapacaklarına kendim de inanmıyorum.

Sadece tarihe not düşmek için yazıyorum, gelecek kuşaklar Fenerbahçe'nin hangi şartlarda mücadele ettiğini bilsinler diye.