Güneydoğu'nun başarılı gazetecileri

28 Eylül 2017 Perşembe  |  GÜNLÜK

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC)Geleneksel Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri" açıklandı.

GGC tarafından bu yıl 32'ncisini düzenlediği "Yı lın Başarılı Gazetecileri" yarışması jüriden gelen oylar ile sonuçlandı.

Jüri üyeleri; 

Halit TUNÇ ( Gazeteci - İzmir )

Doğan SATMIŞ ( Gazeteci - İstanbul )

Bülent AYDEMİR ( Gazete Habertürk Ankara Temsilcisi )

İsmail SAYMAZ ( Hürriyet Gazetesi )

Murat UTKU ( NTV )

Hüseyin YILMAZ ( CNN )

Abdulkadir KONUKSEVER ( Diriliş Postası )

Şefik DİNÇ ( HT İstihbarat Şefi )

Yılmaz AKINCI ( El Cezire Arapça )

Burhan ÖZBİLİCİ ( Associated Press - Fotoğraf Servisi )

Mehmet Mücahit CEYLAN ( Associated Press - Görüntü Servisi )

Kemal Avcı ( Rudaw Tv Ankara Temsilcisi ) 

Mahmut BOZARSLAN ( Fransız Haber Ajansı-AFP )

Hatice KAMER ( Amerika'nın Sesi Kürtçe )

Faraç ÇOBANOĞLU ( Gazeteci - Artuklu Üniversitesi Kürtçe Okutmanı )

Kadir OĞUL ( TV Spikeri - Radyo DJ )
 
a- Yazılı Haber Dalı (Gazete, İnternet, Dergi)

1. Felat BOZARSLAN - DHA ( Dramı Bitmeyen Çocuk Gelin )

2. Mehmet  KAYAHAN - HABERTÜRK ( Okula Melek Dönüş )

3. Mehmet Uğur ÇAKIL- Diyarbakır Yenigün Gazetesi ( Bu köyde internet var, su yok )

b-TV Haber Dalı

1. Mehmet PİŞKİN - Emrah KIZIL - İHA ( Sur'un sokaklarından şampiyonluğa )

2. Ali LEYLAK - DHA ( Şanlıurfa'da 5 kişilik aile gardıropta yaşıyor )

3. Orhan ŞENER - a Haber - ATV ( Görme engelli kitapçı )
 
c- Görüntü Dalı

1. Şakir UYGAR - Rudaw Tv ( Karacadağ )

2. Meyser TUNCAY - Alman ARD TV ( Köy Korucuları )

3. Seyfettin AY - NTV ( Siverek İl olsun )
 
 d-Fotoğraf Dalı

1. Sertaç KAYAR - Reuters ( Sur'da yıkım başladı )

2. Veysel KOÇ - Akşam Gazetesi ( Diyarbakır Patlama )

3. Abdulsamet KARAŞ - Özgür Haber Gazetesi  (Utanç fotoğrafı )
 
e- Röportaj Dalı

1. Hatice TÜRKAN - Batman Son Söz Gazetesi ( Kadınlar önce öğreniyor, sonra satıyor )

2. Adnan AVUKA - İlk Ses Gazetesi ( Süryanilerle Mardin üzerine )
 
f- Sayfa Tasarımı

1. Barış Arslan - Batman Çağdaş Gazetesi ( Dicle'ye veda )

2. Ali VURANEL - Tigris Gazetesi  ( Sur için Bismillah )

3. Mehmet HALHALLİ - Şanlırufa Olay Gazetesi ( Sonumuz böylemi olacaktı )
 
g- Kürtçe Haber

1. Mahir YÜKSEL- K-24 ( Kinoa xwarina astoronatan )

2. Maşallah DEKAK - RUDAW ( Dengbej cahido )

3. Ahmet YUKUŞ - TRT KURDİ ( Zarokan 10 sale tıryake bıkartinin )
 
h-Kürtçe Haber Program

1. Mahsum RENÇBER -  WAAR TV ( Şırnak Düğünleri )

2. Neşe KAYA - Engin DALGIÇ -TRT KURDİ ( Zeningahi Me Kurdi Bingöl )
 
I- Radyo Haber Dalı

1. Yöremizden - TRT Radyo Yöremizden Programı ( Şenay SEVİM-Mustafa ÇAKMAK)
 
J- Jüri özel ödülü

Sedat IRMAK- Güneydoğu Ekspres Gazetesi ( On Gözlü Köprünün Ayaklarını Sekize Düşürdüler ) ile GGC'nin 40'ncı kuruluş yılında, cemiyeti zor şartlarda kuran ve yaşatan kurucu üyelere temsili olarak verilmesine karar verilmiştir.

GGC Yönetim Teşvik ödülü: Ramazan Demir- Diyarbakır Borsası Dergisi

(Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti)