Bülent Yıldırım amaç değil sonuç

30 Eylül 2017 Cumartesi  |  MENTOR

Son sözü en başta en başta söyleyelim ki yanlış anlaşılmayalım; hakem Fenerbahçe'den hiçbir şey çalmadı, o maçı Fenerbahçe 20 kişi oynasa yine Akhisar kazanırdı.

Hakemin amacı falan da yoktu, geçen hafta Beşiktaş lehine hatalar yaptığı gibi Fenerbahçe lehine de hatalar yapan bir hakem ortaya çıkınca Beşiktaş tarafından yönetilen Federasyonun hakemlere çok ciddi bir ayar verdiği anlaşılıyor Bülent Yıldırım amaç değil sonuçtu. Hangi hakem gelirse gelsin Fenerbahçe'yi doğrayacaktı, Bülent Yıldırım sadece verilen görevi yaptı. Artık kimseye kızmıyorum, Türk futbolu bu, çirkin ve kötü, en çirkin kazanıyor.

Hakemin asıl utanması gereken Akhisarlı futbolcular ve teknik ekiptir çünkü onların emeğini çaldı, alınteri ile kazandıkları bir vitrin maçında belki de önümüzdeki hafta boyunca onlar konuşulacaklardı ama bir kara gömlekli Fenerbahçe'ye ayar vermek için onların alın terinin ve hayallerinin üzerine bastı.

50 yıldır futbol seyrederim dünkü Fenerbahçe maçındaki gibi çaresiz bir takım görmedim, ileri oynamak yasak, çalım atıp adam eksiltmek yasak, topsuz oyunda hareket etmek yasak, dünkü Fenerbahçe'de futbol adına konuşulabilecek hiçbir şey yoktu.

Topal diye bir futbolcu var, sahadaki varlığı zarar, yan top geri top, sürekli geriye oyun ile takımı olduğu yere mıhladığı yetmezmiş gibi kritik top kayıpları yapıyor, golün bir numaralı sorumlusu o.

Teknik Direktör ise bildiğiniz gibi, gerçek dünya ile ilgisi yok kafasında farklı bir dünya var orada yaşıyor, düşünün dün akşamki rezaletten sonra 20-25 dakika çok iyi oynadık diyecek kadar futboldan bir haber. 

Ne yapmaya çalıştığı hakkında en ufak bir fikrim yok, futbol oynatmaya çalışmadığı kesin, savunma ağırlıklı oynatmaya çalışıyor diyeceğim o da yok, Fenerbahçe savunma yapmayı bilmiyor, adam kovalamıyor, adama yapışmıyor, pozisyon almıyor iki blok haline dizilip oyunu seyrediyor.

Aykut Kocaman, Bülent Yıldırım'ın arkasına saklanmasın dün akşamki rezaletin sorumlusu odur.

Bülent Yıldırım'ın Fenerbahçe'yi katletmek için gönderildiği çok açıktı ama Fenerbahçe'yi bu kadar çaresiz duruma getiren şey kendi iktidarını ne pahasına olursa olsun sürdürmek dışında hiçbir derdi olmayan gün geçtikçe Fenerbahçe'yi daha çok çürüten Fenerbahçe yönetimidir, onlar da sakın Fenerbahçe düşmanı MHK ve TFF'nin arkasına sığınmasınlar çünkü mevcut tablodan en az TFF ve MHK kadar suçlular bana göre.

Sonuç; aynı şeyleri yaparak değişik sonuç beklemek aptallıktır.