Hepiniz ROK'sunuz!

21 Kasım 2017 Salı  |  MENTOR

Medyamızda bir ROK depremi yaşanıyor ama ben de soruyorum medyada ROK'tan farklı kaç kişi var?

Kaşıyorlar, küfür ediyorlar, hakaret ediyorlar, insanların en mahremine, en değerlisine utanmadan laf söylüyorlar, saygısızlık ediyorlar. Yaptıkları iş daha önce de yazdığım gibi gazetecilikten çok ucuz bir pornografi o kadar, doğru yok, sorgulama yok, özür yok ama yalan ve hakaret çok. 

Türk basını gün geçtikçe tükeniyor kimsenin güveni kalmamış, kimse inanmıyor, kimse değer vermiyor.

Hiçbir gazetecilik ilkesine uymuyorlar, objektif değiller, gazetecilik mesleğinin toplum nezdinde itibar kaybetmesine neden oluyorlar, hiçbirini hiç kimseyi ayırmıyorum.

Sırf Fenerbahçe'ye hakaret ediyor diye sesini çıkarmadığınız adamlar şimdi her türlü değerinize sövüyorlar. 

3 Temmuz'da utanmadan aylarca Fenerbahçe'ye iftira attılar sonra sular duruldu, neredeyse 2 yıl her gün Fenerbahçe'ye hakaret ve küfür ettiler sonra devir değişti ama bunların gazetecilik anlayışı değişmedi, ağızlarını doldurup küfür ettikleri Fenerbahçe'den bir özür bile demediler, her söyledikleri bir bir yalan çıktı, yalanlarını kabul edip yalanmış utandık, ayıp ettik demedi hiçbiri. Sonra FETÖ/PDY'nin -bilerek veya bilmeyerek- koltuk değneği oldukları ortaya çıktı, biz yanlış yapmışız bile demediler, içlerinde hala Fetönün değirmenine utanmadan su taşıyanlar var, taşımayanlar da diğerlerine yaptığınız ayıp diyecek cesaretten yoksun.

Bırakın gazetecilik mesleğini, yaşananlar bir insan için bile saygın kabul edilemez.

8 yıl verecek dediler, UEFA sıfır tolerans dediler her gün Fenerbahçe ceza alsın diye manşetler attılar ama şimdi Yunanistan'da Marinakis mahkeme tarafından şikeden aklanmadı 2 yıldır bir tek UEFA kurumu soruşturma açmadı. O gün her gün UEFA ceza verecek "sıfır tolerans" diyen insanların bugün ey UEFA utanmıyor musun Fenerbahçe'ye neden ceza verdin suçu Türk takımı olmak mıydı diye yazmıyor olması utanç vericidir, bu insanlar gazeteci falan değil, hiç olmadılar FETÖ/PDY tetikçisi hepsi.

UEFA ve CAS karar verdi şike sabit yalanını yazdılar aynı UEFA ve CAS Mecnun Odyakmaz'ı aynı suçtan bir kere suçsuz bir kere suçlu buldu ama bir kişi bile bu nasıl hukuk sistemi aynı suçtan insan nasıl hem suçlu hem suçsuz olabilir diye sormadı, eğer bu gazetecilik ise köy kahvelerinde yapılanın adı ne?

Aynı UEFA şike yaptı dediği Fenerbahçe yöneticilerine ceza veremedi ya kirli olduğu için ya da hukuki olarak yetersiz olduğu için ceza vermedi, veremedi her iki durumda Fenerbahçe kararını veren UEFA'yı zan altında bırakır ama bir tanesi bile aradan geçen yıllara rağmen ne oluyoruz deme merakını göstermedi, hangi gazetecilik bu.

Tapelerin kumpasçı polis ifadesi ile sahte olduğu anlaşıldı, uydurulmuş yalanlar  üzerine günlerce dedikodu yapıp manşete taşıdılar ama birisi bile çıkıp bu tapeler oturtmaymış yahu ayıp etmişiz demedi.

Şimdi mesleği Fenerbahçe'ye küfretmek olan biri çıkıp FETÖ kulüpleri nasıl ele geçirmeye çalıştı diyor, ben söyleyeyeim sizin yardımınızla yaptı.

Ben Fenerbahçeli'yim, 3 Temmuz'da utanmadan, sıkılmadan, FETÖ ile yan yana durdunuz , onunla işbirliği yapıp Fenerbahçe'ye küfretmekten çıkar sağlamayı umdunuz. Size kızgın değilim sadece utanıyorum, ülkem adına, insanlar adına çünkü bizim gözümüz kulağımız olması gereken insanların bizi kör ve sağır haline getirmesini ve bu ülke medyasının güvenilmez hale gelmesindeki  değersizliği görmeğe katlanamıyorum.

Fenerbahçe benim için sizin asla hiçbir şeye atfetmediğiniz kadar değerli, siz Fenerbahçe'ye her küfrettiğinizde benim yüreğim yırtıldı, hala da yırtılıyor. Benim gibi milyonlarca insanın her gün canını yaktınız, çocuklarımız sizin yüzünüzden okula gitmedi, daha okuma yazma öğrenmeden armaya sarılan bebelerin sevgisine küfür ettiniz.

Bırakın gazeteciyi, bence insan olduğunuz konusu bile tartışılır bence çoğunuz aynı ROK'sunuz

Gerçekten gazetecilik yapmaya çalışan varsa bu yazı nedeniyle ondan özür diliyorum, umudum yok ama belki de vardır.