QTM'nin oyununa gelmeyin!

30 Kasım 2017 Perşembe  |  MENTOR

Maalesef yine QTM* yazmak zorundayım.

Düşünebiliyor musunuz bu ülkede yıllardır,  her sezon başında ama istisnasız her yıl "karar vermişler bu sene Fenerbahçe'yi şampiyon yapacaklar" diyen bir gazeteci var ve bunu her söylediği 4 yılın en az üçünde başka takımlar şampiyon oluyor. Medyadan biri, gazeteci kimliği olan herhangi biri (eğer varsa elbette) de çıkıp, "yahu sen böyle diyorsun ama Fenerbahçe şampiyon olamıyor eğer bahsettiğin gibi bir takım güçler varsa  Fenerbahçe'nin şampiyonlukları çalınıyor mu?" diye sormuyor. Dahası var, her şey değişiyor ama bunlar 50 yıldır aynı çünkü Fenerbahçe'ye küfredip ayakta kalıyorlar, her şey yenileniyor ama bunlar değişmiyor. Bildikleri tek şey Fenerbahçe kötüsü satmak. Sadece anlattığım örnek bile QTM'nin uzmanlık alanının Fenerbahçe düşmanlığı olduğunu göstermiyor mu? Neyin objektifi, neyin gazetecisi?

Adam 3 Temmuz'da FETÖ/PDY operasyonunda Fenerbahçe Başkanı'na  "Bırak kim ak kara, sen kendi karalığını anlat" demiş, örgütün değirmenine su taşımış, hala medyada objektif yazar hüviyeti ile kalem sallıyor. Önce bir aynaya bak, ne olduğunu gör sonra ağzını çalkala ve Fenerbahçe'nin adını öyle an, sen kim Fenerbahçe'yi eleştirmek kim? Sen FETÖ/PDY ile aynı safta yer tutarken Fenerbahçe bu ülke için savaşıyordu.

Dahası var, adam 3 Temmuz'da kritik bir Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi Fenerbahçe küme düşecek demiş, maç haftası ortalık birbirine girmiş, Fenerbahçe camiası, oyuncuları tüm konsantrasyonlarını, moral motivasyonlarını yitirmiş, bu haberle doğrudan maçın sonucunu etkilemiş ama haber yalan çıkmış, bir özür bile dilemeden hala "objektif" yorumculuk yapıyor.

En kötüsü de Fenerbahçeliler'in bazen Goebbels taktiği ile Fenerbahçe için bir iki iyi laf etti diye bu adamlara inanıyor olmasıdır. Zaten camianın en büyük defosu bu duygusallığı ver gazı, ver gazı Fenerbahçeli'den her şeyi gizleyip istediğin kıvama getirebiliyorsun.

Şimdi bu güya "objektif" ler Fenerbahçe için piyango sayılacak Janssen, Guiliano ve Ekici üçlüsüne kafayı takmış. Çok net söylüyorum, transferin son günlerinde   panikle alınan Janssen ve Ekici Fenerbahçe için büyük piyangodur, Ekici ise Advocaat'ın Fenerbahçe'ye armağanıdır.

Üçü de Türkiye'de şu anda oynadıkları mevkinin en iyileri, gerisi QTM'nin Fenerbahçe nefreti o kadar.

Hiç bir arada oynayamayacaklarını biliyorum çünkü Fenerbahçe'nin hocası bunu anlayacak düzeyde değil ama Neto, Ozan, Julyo, Ekici, Janssen ve Soldado'nun birlikte sahada oldukları her maçta Fenerbahçe büyük oyun üstünlüğü kurar, evet gol yer ama 6-3, 5-2 gibi sonuçlarla maç kazanmak çok sıradan olur.

Bana göre klasik diziliş son hafta formu ile Volkan, transfer, Skertel, Neto, İsla önlerinde Ozan, sonra Ekici ve Valbuena onların önünde Julyo  Soldado ve Janssen olmalı, hücumda 4-1-2-1-2 ama Ozan da hücuma katılmalı, savunmada ise Janssen'le başlayacak hücum prese arkada orta sahayı dörtleyerek oynamalı Fenerbahçe ama asla oynayamayacak. 

Sonuç; Fenerbahçe'nin şampiyon olacağına yürekten inanıyorum ama bu Aykut Kocaman'a inanıyorum anlamına gelmesin, bu takımın ona rağmen şampiyon olacak gücü var zaten bulunduğu yere ona rağmen geldi.

QTM'ye gelince bence siz Beşiktaş, Galatasaray falan övün, Lens'in ne kadar mükemmel olduğunu, Caner'in ne kadar güzel küfür ettiğini, Muslera'nın eşsiz kaleci olduğunu, Galatasaray'ın uzay takımı olduğunu falan anlatın Fenerbahçe'den uzak durun çünkü hiçbiriniz Fenerbahçe'yi değerlendirecek saygınlığa sahip değilsiniz çünkü Fenerbahçe ile husumetiniz var siz FETÖ/PDY ile aynı safta iken Fenerbahçe hepinizle savaşıyordu.

Fenerbahçeli kardeşim bu QTM mensuplarına inanma, bir tane bile istisnası yok, teki bile farklı değil, hepsi Fenerbahçe düşmanı, Fenerbahçeli diye geçinenleri bile öyle çünkü bu ülkede en çok Fenerbahçe nefreti satıyor, onlar da hep beraber oturup satıyorlar alma gözünü seveyim bu çirkin ürünü.

*QTM (Quality Turkish Media- Kaliteli Türk Medyası. Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk'un Fenerbahçe'de oynadığı dönemde yalan haberleri nedeniyle Türk spor medyasıyla ilgili kullandığı alaycı ifade)