Fenerbahçe yönetimi göreve

04 Aralık 2017 Pazartesi  |  MENTOR

Mükemmel bir maçtan sonra şöyle keyifli bir maç yazısı yazmak isterdim ama Trabzon'daki çirkinlikler, herkesin gözü önünde FETÖ/PDY operasyonlarını meşrulaştıran pankartların açılması ve açıkça suç işlenmesi beni bu yazıyı yazmaya mecbur etti. 

3 Temmuz; polisi, savcısı, hakimi soruşturmayı yapan polisler, iddianameyi düzenleyen savcılar, kararı veren hakimlerin çoğu FETÖ/PDY üyesi olduğu ve suç işledikleri için ya kaçak ya da hapisteler. Dava çökmüş, savcılar kumpas olduğunu açıkça dile getirmiş, suç yok suçlu yok sadece eli kanlı kirli bir örgüt var ama hala bu davayı meşrulaştırıp FETÖ/PDY propagandası yapan insanlar var.

3 Temmuz FETÖ/PDY'nin ülke demokrasisini yok etmek ve  ülke yönetimini ele geçirmek FETÖ/PDY tarafından düzenlenen bir dizi sahte davadan biriydi.  Amaç ülkenin güvenilir ve değerli kurumlarının içine sızıp onları kendi amaçları için kullanmak için kendilerine yer açmaktı.

Bunları ben söylemiyorum Türkiye Cumhuriyeti savcıları söylüyor açılan FETÖ/PDY ve şike kumpası davasında savcıları söylediği bu.
Ama şimdi bazıları çıkıyor ve diyor ki, tamam dava kurguydu ama şike de vardı.

Aslında bu öyle masum bir taraftar refleksi ile açıklanacak bir davranış değil, açık bir FETÖ/PDY propagandası çünkü;

3 Temmuz kurguydu ama...diye başlayan cümle şöyle devam eder;

MİT davası da kurguydu ama...

Balyoz ve Ergenekon da kurguydu ama...

17-25 Aralık da kurguydu ama...

15 Temmuz da ama...

...Diye devam eder ve açık bir FETÖ propagandasıdır.

Çok açık ve net yazıyorum; Fenerbahçe şike yaptı demek bir FETÖ/PDY propagandası ve 15 Temmuz gibi eylemleri meşrulaştırma çabasıdır. 15 Temmuz'a giden yol Fenerbahçe'ye kumpasla başlamıştı, şimdi de Fenerbahçe'yi kullanıp FETÖ/PDY propagandası yapıp kirli bir suç örgütünü masum göstermeye çalışıyorlar.

Bunu yapanlar ya kripto FETÖ/PDY üyesidir ya da FETÖ/PDY tarafından kullanılan zavallılar çünkü suç ve suçluyu övmek kanunlarımıza göre suçtur, ayrıca Türk devletini, Türk demokrasisini yıkmak isteyen suç şebekesi tarafından suç uydurularak yaratılmış sahte davayı topluma "doğru ve güvenilir" olarak sunmak Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı işlenmiş  en büyük suçtur.

Bu insanlara karşı Türkiye Cumhuriyeti  savcı ve hakimleri harekete geçmelidir çünkü bu insanlar hem teröre destek olmakta hem de Türkiye Cumhuriyeti  bağımsız yargısının tespit ettiği suç ve suçluları yok sayarak Türk adaletini güvenilirliğini tartışma konusu yapmakta saygınlığına zarar vermektedirler.

Bunların için de en büyük sorumlu ise TFF'dir, o dönemin Etik Kurulu Başkanı "Şike var dememiz için bizi zorladılar" demesine rağmen yeniden yargılama girişiminde bulunmayarak FETÖ/PDY'nin operasyonlarının en büyük destekçisi durumundadır.

Sonuç olarak; Fenerbahçe yönetimi bırakın Fenerbahçe "şike yaptı" diyeni ima eden için bile  suç duyurusunda bulunmalı.

İlk suç duyurusunda bulunması gereken kurum ise FETÖ/PDY operasyonuna sahip çıkarak dolaylı olarak 15 Temmuz gibi topluma karşı işlenmiş suçları meşrulaştıran TFF yönetimi olmalıdır.

Bunu yaptıktan sonra Fenerbahçe adını şike ile yan yana kullanan herkese dava açmalı, suç duyurusunda bulunmalıdır. Fenerbahçeli sonuna kadar yönetiminin yanında ve destekçisi olacaktır.

Burası Patagonya değil çıkıp katil bir suç örgütünün işlediği suçları meşrulaştırıp Türk yargısının saygınlığını yaralayacak kanunsuz davranışlarda bulunup kafana göre 25 milyon insana hakaret edemezsin.

Bağımsız Türk mahkemelerinin savcıları da suçu ve suçluyu öven, örtülü FETÖ/PDY propagandası yapan bu insanlar hakkında gerekli işlemi yapmalıdır. 

Son söz; Fenerbahçe kadrosu bu ülkenin en iyi kadrosu ve şampiyon olacaklar kimse durduramaz.