Önemsizler

14 Aralık 2017 Perşembe  |  KÖŞE YAZILARI

Sürmek tarlayı, ekmek sonra buğdayı, pancarı, tütünü, daha önemsiz hızmet mi vatana millete, vekillikten?

Yerin yedi kat dibinde, kömüre balta sallamak, çıkarmak yüzüne yerin önem sıralamasında kaç basamak gerisinde sayın çok sayın vekillerin?

Taşrasında Ankara'nın , Kars'ın, Merzifon, Erzurum'un kuş uçmaz köylerde mezralarda öğretmen durmak daha mı önemsiz kaymakamlıktan, valilikten?

Çer çöpünü toplamak İstanbul, Ankara, İzmir'in ve yine de itilmek kakılmak yoksa daha mı önemli belediyelerde amir olmak,başkan olmak?

Demiri dövmek tavında, bakırı işlemek, şekil vermek çeliğe, tunca niye önemsenmiyor ki esnaf odası başkanlığı kadar?

Harf harf döşersiniz sayfayı, renk süzersiniz, çalışma saatleriniz 14 saatten az değil,isimsizsinizi, yazmaz söylemez sizi gazteler tv kanalları, gazetenin mutfağında derler sizin için, anchorman önemlidir sizden ve patron hepinizden.

İnşaatlarda, çamur çimento yoğurur, taş,tuğla çeker, duvar örersiniz, önemsizsiniz, önemli olanlar rezidansların satıcılarıdır bir de alıcıları, reklamcıları.

Yün örer, kazak işlersiniz kışın soğuğundan korunsun bir nebze de olsa sevdikleriniz diye, önemsenmezsiniz tekstil ihracatçıları kadar.

Öğrencisiniz. İlkokul ya da lise, yüksek filan, öğrenmeye anlamaya çalışırsınız, kim önemseyecek ki sizi, cehaleti yüceltenler mi?

Öğretmensiniz, atama bekleyecek, beklerken, ağanın, paşanın, bakanın, beyfendinin, oyunuza ihtiyacı kadar önemsenirsiniz, sonrası mı, yok.

Bekleyin, bekleyin, bekleyin.

İş, aş peşinde koşarsınız ve koşarken de hayatı kurarsınız, ne ki varsa yaşam için, daha güzel bir dünya için sizin eseriniz, lâkin yakın değilsiniz mikrofonlara ve patronlara komutanlara vekillere bakan, başbakanlara, önemsizsiniz.

Düzen böyle kuruldu ve sürecek siz önemsedikçe önemsizleri ve bilmedikçe kendi değerinizi.

Radyolar, televizyonlar, gazeteler sizi önemsemeyecek ve onlara inanacaksınız

Önemsizleri başınıza taç yapacaksınız, İYİ HALT EDECEKSİNİZ!..